Naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki - Mts2008.plPomyśl czy warto zastąpić standardowe kosmetyki naturalnymi? Kosmetyki pochodzenia naturalnego idealnie nadają się dla osób, które mają problemy z uczuleniami. Zwyczajne produkty zakupione w drogeriach mogą przezć za bardzo nieprzyjemne w korzystaniu. Natomiast kosmetyki naturalne są neutralne dla skóry i mogą przezć wykorzystane do każdego rodzaju skóry. Więc z czego tak właściwie powstają kosmetyki naturalne? Zazwyczaj są to naturalne ekstrakty, oleje, wyciągi roślinne lub wosk pszczeli. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że pojawią się w składzie jakieś składniki pochodzenia zwierzęcego jak mleko lub lanolina.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Składniki muszą przezć rzeczywiście w 100% naturalne – troszcząc się, aprzez nie rosły w zanieczyszczonym środowisku. Przy dokonywaniu wyboru musimy koniecznie wziąć pod uwagę skład, ponieważ możemy nie tolerować któregoś ze składników. Nadmiar ziół czy olejków eterycznych może spowodować zaczerwienienie skóry, wysypkę lub inne dolegliwości. Wybrany kosmetyk nie powinien zawierać sztucznych substancji zapachowych, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów, parabenów, SLS, olei mineralnych, PEG-i i silikonów.

Dobre kosmetyki naturalne – jak je rozpoznać?

Na rynku wielu jest obecnie firm, które proponują w swojej ofercie kosmetyki naturalne. Ale czy rzeczywiście kosmetyki opisywane jako „bio” lub „eko” są naturalne? Na nasze nieszczęście nieuczciwi producenci chcieliprzez tylko złowić klientów na slogan. Na co więc zwrócić uwagę? Spis składników na etykiecie informacyjnej powinny wykazywać nazwę i ilość składników od tego, którego jest najwięcej. Mniejsza ilość składników pozwala określić, czy będzie dobroczynny. Składniki użyte do produkcji danego kosmetyku powinny przezć w 100% naturalne. Dopuszcza się, aprzez gotowy produkt miał w sobie maksymalnie 5% substancji syntetycznych. Żadna marka kosmetyku, ani oznaczenie nie da nam gwarancji co do jakości, dlatego lepiej rozejrzeć się za produktami z certyfikatami.